Su Arıtma

Su Arıtma Cihazları Bakım Onarım Ve Satışı

FOTO GALERİ

Mart 20th, 2017 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

Pentair Merlin Su Arıtma Cihazı

Pentair Merlin Su Arıtma Cihazı

Su yumuşatma cihazı

Su yumuşatma cihazı

Lüx Musluk

Taşınabilir Su Arıtma Cihazı

Tds Metre

Lg mebran

Su arıtma cihazı montaj resmi

Tandem Su Yumuşatma Cihazı

Tekli Su Yumuşatma Cihazı

Klor dozaj pompası

Klor dozaj pompası

Tamdem su yumuşatma cihazı

Tamdem su yumuşatma cihazı

Tezgah altı su yumuşatma cihazı

Tezgah altı su yumuşatma cihazı

Puricom su arıtma cihazı

Puricom su arıtma cihazı

Tezgah altı su yumuşatma cihazı

Tezgah altı su yumuşatma cihazı

Pentair marka blok karbon+spun filtre

Pentair marka blok karbon+spun filtre

Kabinet Tipi Su Yumuşatma Cihazı

Kabinet Tipi Su Yumuşatma Cihazı

Endüstriyel su yumuşatma cihazı

Endüstriyel su yumuşatma cihazı

Aquatürk su arıtma cihazı

Aquatürk su arıtma cihazı

Aquatürk 300 gpd su arıtma cihazı

Aquatürk 300 gpd su arıtma cihazı

Aquatürk su arıtma cihazı

Aquatürk su arıtma cihazı

Ev tipi tandem su yumusatma cihazı

Ev tipi tandem su yumusatma cihazı

400 gpd reverse osmosis su arıtma cihazı

400 gpd reverse osmosis su arıtma cihazı

Aquawell su arıtma filtreleri

Aquawell su arıtma filtreleri

Aquawell su arıtma cihazı

Aquawell su arıtma cihazı

Lg su arıtma cihazı

Lg su arıtma cihazı

Lg su arıtma sistemi

Lg su arıtma sistemi

Category: SU ARITMA | No Comments »

YENİ MODEL SU ARITMA CİHAZLARI

Şubat 28th, 2017 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

 

Rosy Class Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı Özellikleri:

1. Aşama 5 Mikron Tortu Filtresi: Sudaki çamur, pas ve kum partiküllerini 5 mikron a kadar arıtır.

2. Aşama Blok Karbon Filtre: Klor ve organik kimyasalların yüzde 99 unu tutar. Suyun tadını, kokusunu ve rengini iyileştirir.

3. Aşama 1 Mikron Tortu Filtresi: Sudaki çamur, pas ve kum partiküllerini 1 mikron a kadar arıtır.

4. Aşama Ters Ozmoz (Reverse Osmosis) Membranı: Yüksek kaliteli ters ozmoz membranı suyun sertliğini ve suyunuzda bulunabilecek kurşun, baryum, krom, civa, sodyum, kadminyum, florür, nitrit, nitrat ve selenyum gibi kirletici maddeleri arıtır.

5. Aşama Post Carbon Filtre: Suda bulunan klor,renk,tat ve koku veren eriyik gazlar,artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır.Bu aktif granül karbon filtre yüksek performansı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve klorun, koku,organik kirleticiler,böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.Suya tat veren içimi daha da güzelleştiren aşamadır. gümüş iyonlu antibakteriyel tatlandırıcı ile suyunuz daha sağlıklı ve daha lezzetli.

6. Aşama Mineral Filtre: Mineral filtre temiz su niteliklerini geliştirir Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğer hazır birçok doğal maden sularında bulunan mineraller düzgün insan gelişimi ve sağlığı için bu mineraller gereklidir.Bu Mineral filitre sonrası su insan bedeninin sağlıklı gelişimi için gerekli mineralli mükemmel ve dengeli oranlara sahip olur.

 

Category: SU ARITMA | No Comments »

PENTAİR WATER MERLİN SU ARITMA CİHAZI

Şubat 21st, 2017 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

 

Pentair Water Su Arıtma ABD malı su arıtma sistemlerinin en gelişmiş olanıdır. Dünyaca ünlü GE yani General Motorun üreticisi olduğu cihaz mükemmel su üretim kapasitesi ile göz doldurmaktadır. Su arıtma konusunda Dünya lideri olan Pentair Water Su Arıtma NASA’nın geliştirmiş olduğu reverse osmosis su arıtma teknolojisini kullanarak suyun en sağlıklı ve en saf halini sizlere sunuyor. Çift mebranlı tek karbonlu sistemi ile elektriksiz çalışan Pentair Water Su Arıtma Merlin Su arıtma markası olarak da bilinmektedir.

Category: SU ARITMA | No Comments »

HF 798 AQUATÜRK ARITMALI SU SEBİLİ

Eylül 25th, 2014 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

HF 798 AQUATÜRK ARITMALI SU SEBİLİ

 

 

 

Arıtmalı Su Sebili şık ve kusursuz tasarımıyla tüm ev ve işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Şebeke suyunu sebil içinde bulunan Reverse Osmosis sistem arıtma sayesinde, sağlıklı İçme suyuna çevirir.

Sıcak soğuk su derecelerini ayarlayabilme imkanı verebilmesi mevcut soğutma kapasitesi 3,7 lt ısıtma kapasitesi 2 lt olması sayesinde sektöründe yenilik ve farklılık meydana getirmiştir.

 

Çocuk kilidi mevcuttur.

 

Saatte 15, günde 360 litre üretim kapasitesi,

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

•   * Boyut                      38x36x105cm

•   * Sıcak Su                1.5 lt./saat       80 – 93 C

•   * Soğuk Su                  3 lt/saat         4 – 11 C

•   * Enerji Beslenesi    AC 220 V 50 Hz 3 – 6 A

•   * Enerji Sarfiyatı        650 W

•   * Depo Kapasitesi   10 Lt.

•   * Sıcak Su                  1,5 Lt.

•   * Soğuk Su                    3 Lt.

FİLTRELER :

1 . İnline 10’’ PP Sediment Filtre

2 . İnline 10’’ CTO Pre Karbon Filtre

3 . İnline 10’’ Aktif Karbon

4 . İnline 100 GPD Membran

5 . İnline Post Karbon Filtre

6. İnline Mineral Filtre

EKİPMANLAR:

1 . Soğutma kopmpresörü

2 . Isıtma Sistemi

Category: SU ARITMA | No Comments »

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Eylül 21st, 2011 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

Tezgah altı pompasız su arıtma cihazı

REVERSE OSMOS NEDİR?

Reverse Osmos teknolojisi canlılarda doğal olarak var olan osmos olayından geliştirilmiştir.Canlılarda organlardan kana su geçişi bitkilerin köklerinin topraktan suyu alması vb. doğal olarak meydana gelen osmos olayı ile gerçekleşir.Osmos yarı geçirgen bir zarla birbirinden ayrılmış olan az yoğun ortamdan çok yoğun ortama su geçişidir.Doğal olarak meydana gelen osmos olayında, çok yoğun ortama basınç uygulanması ile ters osmos (reverse osmosis) olayı gerçekleştirilr.Çok yoğun ortama basınç uygulanması ile su çok yoğun ortamdan, az yoğun ortama geçer.

Reverse Osmos sisteminde kullanılan yarı geçirgen membran, 8-12 angstrom gözeneklere sahiptir.Su molekülleri 8-12 angstromdan küçüktür ve nötrelektrik yüküne sahiptir.Bu sayede memrandan kolylıkla geçerler.Fakat suda yer alan artı ve eksi yüklü iyonlar ve moleküler bakteri ve virüsler 12 angstroman büyük olduklarından dolayı zardan geçemezler ve doğruca atık hattına yönelirler.eksi ve artı yüklü iyonların bir kısmı birbirini çekerler,nötr moleküller oluştururlar ve memranlardan geçebilirler fakat bu moleküllerin değeri toplam iyonlara göre %3’ü aşmadığından arıtılmış su saf su değerlerine ulaşmaz ve bu geçiş hiçbir zaman zararlı miktarlara ulaşamaz.Dolayısıyla kaliteli kaynak suyu özelliğinde su elde edilir.

TERS OSMOS UYGULAMALARI

NTS su arıtma cihazında su sızıntılarını önlemek için çift o-ringli hausing mevcuttur. Minimum su basıncıyla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kimyasal kullanımına ihtiyaç duyulmaz ve kaliteli su üretimi sağlar. 12 Litre su deposu, seramik musluk ve tüm gerekli teçhizatları ile birlikte lavabonun altındaki boşluğa sığabilecek şekilde imal edilmiştir.

Ters osmos su arıtma cihazı, suyunuzun tat ve kalitesinin yükseltilmesini sağlar. Koku ve çökeltiyi azalttığı gibi kloru’da %99’a kadar azaltır. Ters osmos cihazı ayrıca suda mevcut olabilecek kurşun, bakır, baryum, krom, civa , sodyum, katmiyum, florür, nitrit, nitrat ve serenium gibi kontaminantları da azaltır.

TEZGAHALTI REVERSE OSMOSİS SİSTEMİNDE TEMİZ SUYUN ÜRETİM AŞAMALARI

Reverse osmosis sisteminin çalışabilmesi için minimum 2.8 bar şebeke basıncına ihtiyaç vardır. Şebeke basıncının yetersisz olduğu bölgelerde pompa takviyesi yapılır. Şebekeden gelen su sırası ile şu filitrasyonlardan geçer.

1.Aşama : 5 mikron pp sediment filtre ön tortu filtresi olup su içersinde yüzer madde ve partikülleri tutarak kendisinden sonra gelen filtrasyonları ve özellikler membran filtreyi korur.

2.Aşama : Aktif karbon filtre suda bulunan organik maddeleri, yoğun miktardaki kanserelojen olan klor ve klor bileşiklerini tutarak insan sağlığına ve membran filtreye zararlı olan kirliliği sudan arındırır.

3.Aşama : 1 mikron pp sediment filtre su içersindeki yüzer maddelerin tutulması için daha hassas partikül filtrasyonuna tabi tutulur.

4.Aşama : Membran filtre 8-12 Angstrom gözeneklere sahip yarı geçiergen yapıdaki membranda suyun içersindeki bakteri, virüs, ağır metaller %85-98 oranında tutularak membranın atık su kısmından drenaja gönderilerek dışarı atılır.

5.Aşama : Biriktirme tankı membran filtreden çıkan su kullanıma sunulmak üzere tanka depolanır. Tank kapasitesi ortalama 8-12 Litredir. Tankın özel yapısı sayesinde su kesildiğinde bile 8-12 suyu alabilirsiniz.

6.Aşama : Son karbon filtre ( post karbon ) su son kez karbon filtreden geçirilerek berrak ve son derece güvenilir içimi hoş içme suyu lavabo üzerindeki temiz su musluğumuza gelir.

SİSTEMİ KULLANIMDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-Tezgah altı reverse osmosis sistemi, donma problemlerinin yaşanmaması için 5 C’ nin altındaki ortamlarda kullanılmamalıdır.

2- Ünite şebeke suları ve şebeke suyu özlelliklerine yakın karakterlere sahip sular için dizayn edilmiştir. Ünitenin uygulanmak istediği ham su, kaynağı ve karakteri tam olarak bilinmeyen bir su ise ham suyun analizlerinin yaptırılarak üniteye uygunluğu kontrol edilmesi gerekir.

3- Şebeke suyunun giriş suyu basıncı 2 .8 bar’ın altında ise pompasız modellerde pompa ilave edilmesi gereklidir.

Category: TEZGAH ALTI ARITMA | No Comments »

Web Stats
ihlas