Su Arıtma

Su Arıtma Cihazları Bakım Onarım Ve Satışı

SU YUMUŞATMA CİHAZI

Şubat 21st, 2017 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik1-Su Yumuşatma Cihazı:

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Sert su sodyum bazlı katyonik reçineden geçerken içerisindeki sertlik iyonları (Ca+2 ve Mg+2) ; reçineye bağlı bulunan Na+ iyonları ile yer değiştirir.

Belli miktarda sert su reçine yatağından geçtikten sonra, reçine tanecikleri tamamıyla, sertlik mineralleriyle kaplanır. Bu durumda sertlik minerallerinin tutulması son bulur. Sertlik iyonlarının tekrar sudan tutulabilmesi için reçine taneciklerinin sertlik minerallerinden kurtarılarak tekrar sodyum taneciklerinin bağlanması gereklidir. Bu işleme ‘rejenerasyon’ adı verilir. Rejenerasyon işlemi, geri yıkama, tuzlu su emiş, yavaş durulama, hızlı durulama ve tuzlu su dolum olmak üzere 5 ana aşamadan oluşmaktadır. 5 aşamanın tamamlanması sonucu reçine, kalsiyum (Ca2+) ve Magnezyum (Mg2+) iyonlarını bırakırken, sodyum (Na+) iyonlarını tekrar kendine bağlar ve servis pozisyonuna hazır hale gelir.

Su Yumuşatma Ünitelerinin dizaynı yapılırken reçine tankı içine yerleştirilecek olan reçine miktarı ham su karakterine, günlük ortalama debi ve pik su tüketimlerine bağlı olarak hesaplanır. Ayrıca rejenerasyon işlemi, zaman kontrollü, debi kontrollü veya sertlik analizörü ile çıkış suyu sertlik derecesi ölçümüne bağlı olarak otomasyonlu olarak sağlanabilmektedir.

Category: SU ARITMA | No Comments »

EV ANA GİRİŞ SU ARITMA SİSTEMİ

Şubat 21st, 2017 by Su Arıtma Sistemleri Nisa Teknik

EV ANA GİRİŞ SU ARITMA SİSTEMİ

 

Ev Ana Giriş Su Arıtma Sistemi Özellikleri:

  • Toplam 3 filtreden oluşur.
  • Yıkanabilir filtre çakıl, çamur ve mil arıtır.
  • Aktif Karbon Blok filtre klor ve kötü kokuyu arıtır, mikroorganizmaları öldürür.
  • Kirecin yapışmasını önleyici filtre iç tesisat ve su kullanan ekipmanlarda kirecin yapışmasını önler.
  • DP PLUS Filtre HousingsTekli, ikili ve üçlü olmak üzere patentli ve tescilli modellerdir. Housingler, en ağır basınç ve dayanıklılık testleri (NSF/ANSI) göz önüne alınarak dizayn edilmiştir.
    Housingler hem standart SX düz contalı (DOE) hem de BX quick-fit ikili oring tapalı kartuşlar için kullanılabilir.Özel merkezleme aparatıyla SX kartuşlar housinglere sabitlenir.Giriş-çıkış bağlantıları 1/4”, 3/8” 1/2”, 3/4”, 1” plastik BSP dişli; NPT 1/4”, 3/4”, 1” plastik dişli modellerdir.Kartuş Boyutu: 10”.Şeffaf veya opak modellerdir.Max çalışma basıncı: 8 bar (116 psi).Max çalışma sıcaklığı: 45°C (113°f).Aksesuarlar (isteğe bağlı): Anahtar, duvar braketi, pirinç ve plastik nipeller, gövde ( sadece 10” modeller için).Ana malzeme: Güçlendirilmiş PP, PET.

Category: BİNA GİRİŞİ ARITMA | No Comments »

Web Stats
ihlas